...pretože zásadovo dýchame, žijeme i milujeme! (1.časť)

Autor: Linda Bobocká | 21.1.2016 o 19:50 | (upravené 21.1.2016 o 20:34) Karma článku: 5,64 | Prečítané:  446x

Stretli sa po dlhej dobe! Ona kráčala po ulici zamyslená pod váhou každodenných starostí. On s ľahkosťou sebe vlastnou. Vedel to, vedel sa povzniesť nad vec... Aspoň si to myslel! Zbadal ju...črep spomienok prepichol jej srdce! 

Stretli sa po dlhej dobe! Ona kráčala po ulici zamyslená pod váhou každodenných starostí.
On s ľahkosťou sebe vlastnou. Vedel to, vedel sa povzniesť nad vec... Aspoň si to myslel!
Zbadal ju...črep spomienok prepichol jej srdce! Už dávno to nebolo také ako predtým...Prečo?
Prečo sa to vyvinulo týmto smerom..nuž zásady sú zásady a tie sa nikdy neporušujú! Veď nás to odmalička učili, takto sa predsa správajú všetci. Jednoducho zásadovo žijeme, zásadovo dýchame, zásadovo milujeme! Veď koho by napadlo, že napr. sused v paneláku porušil šieste božie prikázanie, že vydatá predavačka z obchodného domu si len kamarátsky vymieňa žuvačku z úst do úst v zaparkovanom aute! Zásada to jednoducho nedovolí!!! Zakývali si a vír ich života sa ďalej niesol tak ako doteraz! Nie, mýlite sa. Človek, ktorý skutočne miluje nedokáže zabudnúť na nekonečnú nehu, objatia ktoré sa napriek vzdialenosti nestratia. Nejde to!
Blaho rodiny a starostlivosť o domácnosť ju okamžite vytrhli zo snenia, do ktorého upadla pri letmom pohľade na mladého muža! Po týždni už bola znovu „zmierená“, keď jej zazvonil telefón.
Nezamýšľala sa nad číslom volajúceho,  inštinktívne zodvihla a príjemným hlasom sa spýtala: „Prosím?“  A bolo po nálade!
Áno, bol to Boris – Editin rovesník, ktorý jej pred 2 rokmi vkĺzol do života takou intenzitou, že od základov zmenila prístup k nemu. Vytiahol ju z pod skaly, kde bola zatlačená postupným ponižovaním manžela, ktorý pracoval častejšie ako bolo treba. Svoje naplnenie Borisom ju tešilo i ťažilo zároveň. Uvedomovala si mieru rizika, ale tá vášeň a akési si zadosťučinenie za trápenie, jej rozjasnilo deň, vždy keď sa stretli. O tomto tajomstve vedela len jej kamarátka Lenka.... Poznali sa veľmi dobre, verili si. Lenka, vydatá 40tnička s dvomi deťmi, manželom, ktorý pracoval ako mestský policajt,  si žili  „klasickým životom.“ Ale kto vlastne  určil ako má vyzerať „klasický život“?? Vzorce vtláčané do hláv postupne od malička vedia zanechať stopy. No v každom človeku existuje Sila, ktorá ho vie smerovať k tomu, ako by to malo byť, aby prišla spokojnosť pre seba....
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?